Nasza oferta Rehabilitacja

Diagnostyka fizjoterapeutyczna

Od właściwiej diagnozy zależy skuteczność rehabilitacji, dlatego w diagnostyce narządu ruchu stosujemy procedury IAOM. Wywiad kliniczny, czyli rozmowa z pacjentem, testy kliniczne stosowane w ortopedii (sekwencje ruchu, które prowokują ból) oraz palpacja tkanek miękkich bardzo często pozwala odnaleźć przyczynę dysfunkcji co warunkuje zastosowania właściwej metody leczniczej.

W razie potrzeby lub wątpliwości kierujemy pacjentów do lekarza ortopedy i na badania obrazowe (RTG< MRI< TM) w celu usunięcia wątpliwości i potwierdzenia diagnozy lub wyeliminowania przeciwwskazań do terapii.

Często w praktyce spotyka się pacjentów z niespecyficznymi objawami, które wskazują na inną przyczynę zaburzenia niż problem wynikający z uszkodzenia narządu ruchu. W takich sytuacjach pomaga zastosowanie testów diagnostycznych stosowanych w osteopatii, co pozwala określić przyczynę dysfunkcji znajdującą się daleko od miejsca występowania objawów lub mającą swoje źródło w systemie powięziowo /więzadłowym klatki piersiowej, układu trawiennego, rozrodczego lub nadaktywności autonomicznego układu nerwowego i innych zaburzeniach. 

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie