Our offer Ajurweda

Weekendowy kurs gotowania wg. Ajurwedy

JEŚLI CHCESZ WZBOGACIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI KULINARNE, LUBISZ EGZOTYCZNE SMAKI W KUCHNI I CHCESZ POZNAĆ ZDROWĄ KUCHNIĘ WEGETARIAŃSKĄ ZAPRASZAMY NA WEEKENDOWY KURS GOTOWANIA WG ZASAD AJURWEDY.


Ajurwedyjska sztuka kulinarna, w odróżnieniu od kuchni indyjskiej, opiera się tylko na produktach bezmięsnych. W kuchni tej używa się świeżych składników, które gotowane lub smażone przez krótki czas w małej ilości, wysokiej jakości tłuszczu zachowują apetyczny kształt, kolor oraz składniki odżywcze. Ajurwedyjskie potrawy składają się z dużej ilości warzyw i owoców, mleka i jego przetworów, roślin wysokobiałkowych (różnego rodzaju fasole, grochy), orzechów, nasion oraz przypraw. „Mądre wykorzystywanie przypraw i ziół jest sercem kuchni indyjskiej”- Adiraja Dasa, „Kuchnia Kriszny". To wielka różnorodność przypraw, z których przyrządzana jest masala (mieszanka przypraw) dodawana do potraw ajurwedyjskich stanowi o ich oryginalności, bogatym, egzotycznym smaku i zapachu.

Oprócz walorów zapachowych, przyprawy wspomagają trawienie, niektóre z nich mają oddziaływanie lecznicze oraz w zależności od potrzeb rozgrzewają lub ochładzają organizm. Dzięki prostym zasadom dobierania przypraw i składników posiłku możemy oddziaływać na nasze ciało tak, aby harmonizować i wspomagać pracę organizmu oraz pobudzać do działania lub wyciszać umysł.

Wbrew powszechnemu przekonaniu potrawy kuchni ajurwedyjskiej nie muszą być ostre, ani mocno przyprawione. Ich ostrość zależy od ilości użytego chili, ich aromat od ilości przypraw. Chociaż dania kuchni indyjskiej są zawsze przyprawione, czasami do masali dodajemy jedno, bądź dwa zioła, czasami ponad dziesięć. Wiele zależy od indywidualnych upodobań.

PROGRAM KURSU - TEORIA:

Podczas kursu dowiesz się:

-co to Ajurweda i co to jest dosha?
- poznasz swoją konstytucję wg. Ajurwedy.

Poznasz 6 smaków w Ajurwedzie i ich działanie oraz zasady komponowania posiłków zgodnie ze swoją konstytucją, a także przyprawy w kuchni ajurwedyjskiej i ich działanie. Nauczysz się tak komponować i przyprawiać swoje posiłki aby wzmacniały Twój organizm.

PROGRAM KURSU - PRAKTYKA:

- pyszna zupa z surowych warzyw
- "masala dosha" czyli naleśniki z wysokobiałkowej fasolki mung i ryżu
- "upma" czyli prażona kasza manna z warzywami
- czekoladowy deser z awokado
- mleko migdałowe, orzechowe i płatków owsianych
- i inne pyszności:)

Cena: 400 zł

Czas: 30.01.2016 i 07.02.2016 po 6 godzin.

Zapisy i więcej informacji: tel. 508142021, gabinetsurya@gmail.com

 

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie