O nas Michał Opólko

Michał Opólko

Kształcenie, w kierunku fizjoterapii, rozpocząłem w roku 2012 na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Pracę licencjacką obroniłem w 2016 r. Jej temat dotyczył postępowania terapeutycznego w przypadku problemów z częścią lędźwiową kręgosłupa. Obecnie kontynuuje naukę w Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie.


Praktyki zawodowe odbywałem w moim rodzinny mieście, w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce, gdzie pracowałem z pacjentami z problemami ortopedycznymi oraz poznawałem metody terapeutyczne, pozwalające na uzyskanie satysfakcjonujących efektów w ich leczeniu. Praktyki odbywałem również w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, w którym głównie miałem kontakt z pacjentami mającymi problemy neurologiczne oraz kardiologiczne.


W listopadzie 2016 r. odbyłem kurs metodą FDM, co zainspirowało mnie do rozwoju w kierunku zdobywania wiedzy na temat fizjologi i patofizjologii taśm powięziowych i oraz pogłębiania umiejętności pracy z powięzią. Zafascynowanie tą tematyką przyczyniło się  do rozpoczęcia następnego kursu pt. „Nowoczesne Metody Diagnostyki i Leczenia Tkanek Miękkich”,który rozpocząłem w styczniu 2017 r. Szkolenie w tym kierunku trwa po dzień dzisiejszy, gdyż ostatni moduł odbędę w Marcu 2018 r.  W międzyczasie ukończyłem kurs Masażu Tkanek Głębokich. Planuję również, w 2018 r., ukończyć kurs Terapii Narzędziowej Tkanek Miękkich oraz Terapii Manualnej. Doskonalenie umiejętności uważam za priorytet w swojej pracy zawodowej więc staram się jak najczęściej uczestniczyć w różnych szkoleniach i kursach.

Moje zainteresowania skupiają się na problemach mięśniowo- szkieletowych układu ruchu oraz terapii manipulacji powięzi. Swoimi technikami pomagam wrócić do aktywności dnia codziennego po kontuzjach, urazach oraz w bólu przewlekłym. Zwracam szczególną uwagę na podejście, w którym potrzebne jest dogłębne poznanie i zrozumienie problemów pacjenta, ustalenie wspólnego celu oraz świadoma nauka zdrowych nawyków, gdyż jest to podstawa w leczeniu i dbaniu o swój organizm. Pozwala mi to doskonalić swoją wiedzę o nowe sposoby postępowania oraz podchodzić do każdego pacjenta w sposób indywidualny.


Moimi zainteresowaniami są także muzyka, szeroko pojęta elektronika, aktywność fizycza w postaci Longboard’u oraz fotografia cyfrowa.


Serdecznie zapraszam.

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie