Nasza oferta Rehabilitacja

Terapia punktów spustowych/Suche igłowanie

Terapia punktów spustowych, stosowana szczególnie w przypadku bólowych zespołów mięśniowo-powięziowych,  opiera się na manualnym działaniu na powięzi, mięśnie i występujące w ich obrębie punkty spustowe w celu ich dezaktywacji, a tym samym zniwelowania dolegliwości bólowych przez nich spowodowanych. Inną skuteczną metodą, często stosowaną razem z masażem punktów spustową oraz innymi technikami działającymi na pasma mięśniowo-powięziowe jest sucha igłoterapia/dry needling. 

Sucha igłoterapia/dry needling polega na nakłuwaniu sterylnymi igłami akupunkturowymi (powierzchowne lub głębokie), punktów spustowych obecnych w napiętych pasmach mięśni szkieletowych człowieka w celu zlikwidowania bólu mięśniowo-powięziowego. Samo nakłuwanie jest bezbolesne, natomiast w czasie zabiegu mogą pojawić się prestezje takie jak: mrowienie, kłucie, promieniowanie i uczucie rozpierania tkanek. Zabieg należy do wyjątkowo skutecznych w leczeniu pooperacyjnych zmian w obrębie tkanek miękkich i może być stosowany wtedy kiedy nadmierna tkliwość i bolesność uniemożliwia wykonanie technik manualnych.

Punkt spustowy to bardzo bolesny obszar/punkt w przeciążonym, zmienionym strukturalnie mięśniu (podwyższone napięcie, sklejone włókna mięśniowe, zwłóknienia i inne zmiany), który wykazuje nadwrażliwość na stymulację mechaniczną (docisk lub rozciąganie), powodujac ból (miejscowy lub rzutowany).

 

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie