O nas Surya - fizjoterapia naturalnie

Surya - fizjoterapia naturalnie

MyCzy wiesz, że metody współczesnej fizjoterapii często czerpią z mądrości Wschodu? Osteopatia, terapia punktów spustowych, masaż tkanek głębokich, terapia mięśniowo-powięziowa opiera się na wiedzy czerpanej z tradycyjnej medycyny indyjskiej oraz chińskiej, a jednocześnie na zdobyczach medycyny zachodniej. Wiedząc jak mocno ciało jest związane z umysłem i jak szybko reaguje na nasze stany emocjonalne, zdajemy sobie sprawę, jak ważne w rehabilitacji jest holistyczne podejście do pacjenta. Dlatego staramy się wysłuchać każdego i dostosować terapię do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań, czerpiąc inspirację i wiedzę o funkcjonowaniu organizmu z tych dwóch, naszym zdaniem, uzupełniających się systemów medycznych.

Specjalizujemy się w rehabilitacji chorób kręgosłupa, która zawiera szczegółową diagnostykę, reedukację posturalną, masaż leczniczy, terapię manualną IAOM, Terapię manualną wg. Ackermana, reedukację oddechową, ćwiczenia lecznicze oraz trakcję kręgosłupa (wyciąg) wykonywaną aparatem TRITON, która jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia dyskopatii, radikulopatii i chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa.

Ponadto Gabinet Surya oferuje rehabilitację w przypadku urazów ortopedycznych takich jak: naderwania oraz stany zapalne mięśni i ścięgien, zapalenie stożka rotatorów, rwa ramienna, zespół górnego otworu piersiowego, łokieć tenisisty i golfisty, cieśń nadgarstka, rwa kulszowa, urazy stawu kolanowego, skokowego i inne...

Korzystamy z najnowszych technik rehabilitacji takich jak: masaż leczniczy (masaż tkanek głębokich, masaż poprzeczny, terapia punktów spustowych, poizometryczna relaksacja mięśni (PIR) i inne..), terapia manualna IAOM (manipulacja, mobilizacja, ćwiczenia lecznicze),terapia Ackermana (medyczna chiripraktyka) ,terapia czaszkowo-krzyżowa, reedukacja oddechowa, wyciąg kręgosłupa.

Proces rehabilitacji poprzedzony jest wywiadem oraz testami klinicznymi, które mają na celu ustalenie przyczyny dysfunkcji, co ma zasadnicze znaczenie w doborze metody rehabilitacji. Każdy pacjent dostaje instrukcje dotyczące zmiany szkodliwych nawyków, reedukacji posturalnej oraz ćwiczenia lecznicze do wykonywania w domu. Rozpoczynając rehabilitację należy pamiętać o tym, że stosowanie się do zaleceń terapeuty znacząco zwiększa skuteczność terapii.

W naszej ofercie znajdują się również masaże relaksacyjne, masaże ajurwedyjskie harmonizujące przepływ energii w organizmie, znakomite w okresach dużego stresu, a także masaż stóp, masaż bańką chińską oraz świecowanie uszu metodą indian Hopi.

 

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie