Our offer Strefa Relaksu

Świecowanie uszu

Świeca lecznicza Hopi ma kształt rurki wykonanej z włókna bawełnianego, ekstraktu miodowego oraz wosku z dodatkiem olejków eterycznych i sproszkowanych ziół dobranych według indiańskiej tradycji. Podczas zabiegu świecę wkładamy do ucha i zapalamy.

W świecy oraz kanale usznym wytwarzane jest podciśnienie, które powstaje na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do regulacji ciśnienia zatok.
Z tego powodu zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które są często narażone na zmiany ciśnienia w obrębie głowy, a więc osobom, które często latają samolotem lub uprawiają takie sporty jak nurkowanie bądź surfing.

Prąd podciśnienia wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny z kanałów usznych a dostarczone przez cieniutką blaszkę znajdującą się u podstawy świecy do kanału ucha ciepło powoduje stymulację obwodowego krążenia krwi oraz usprawnia krążenie limfatyczne. Świece i konchy aktywizują i udrażniają węzły chłonne, stymulując działanie układu immunologicznego organizmu, usprawniają procesy metaboliczne, pomagają osiągnąć emocjonalną stabilność i sprawniejsze funkcjonowanie umysłowe, wyostrzają wzrok i słuch, poprawiają powonienie, smak i odbieranie kolorów oraz usprawniają krążenie energii w organizmie. Cały proces świecowania jest bardzo przyjemny, głęboko relaksuje i odpręża, a jego bezpośrednim efektem jest wyostrzenie zmysłów i odczuwana lekkość w obrębie głowy..


Wskazania

Problemy z ciśnieniem w uszach powstałe w wyniku nurkowania, surfowania, częstego latania samolotem
Ból odczuwany podczas uprawiania nurkowania, latania samolotem
Nadmiar woskowiny w uszach
Zaburzenia ostrości słuchu, szumy uszne, niedosłuch, dzwonienie w uszach
Zaburzenia równowagi wywołane stanami zapalnymi błędnika
Bóle głowy (bóle naczyniowo-ruchowe), migreny
Alergiczny nieżyt nosa
Zapalenie zatok (szczękowych, nosowych, czołowych)
Nadmierna pobudliwość nerwowa, przemęczenie i stres, nerwice wegetatywne, regulacja ciśnienia zatok

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie