Nasza oferta Rehabilitacja

Terapia manualna IAOM

International Academy of Orthopedic Medicine to organizacja szkoleniowa zrzeszająca grono doświadczonych lekarzy i fizjoterapeutów, którzy współpracowali z takimi specjalistami jak prof. James Cyriax, Freddy Kaltenborn, Andy Vleeming , prof. Vladimir Janda, Barry Wyke. Jest ona kontynuacją projektu powstałego z inspiracji Jamesa Cyriaxa i Dosa Winkela, którzy w 1978 r. założyli organizację IAAOM International Association of Academies of Orthopedic Medicine. Szkolenia IAOM prowadzone są przez Didi Van Pardon – seniora instruktora z czterdziestoletnim stażem zawodowym, byłą asystentkę Jamesa Cyriaksa oraz Dosa Winkela, uznaną na świecie fizjoterapeutkę medycyny ortopedycznej.

Organizacja współpracuje z klinikami ortopedyczno –neurologicznymi oraz bierze udział w programach badawczych dzięki czemu program szkoleń, oparty na wiedzy i doświadczeniu Jamesa Cyriax’a i innych specjalistów w zakresie ortopedii i rehabilitacji, jest cały czas aktualizowany i uzupełniany przez wyniki badań z dziedziny biomechaniki, medycyny i terapii manualnej. Zasadniczą część szkolenia zajmuje nauka spójnego systemu diagnostycznego, wykorzystującego ustandaryzowany sposób badania pacjenta, który obejmuje szczegółowy wywiad oraz testy kliniczne pozwalające dokładnie określić przyczynę dysfunkcji. Poprawna diagnostyka prowadząca do rozpoznania przyczyny zaburzenia układu ruchu, jest podstawą dla rozpoczęcia działań leczniczych mających na celu przywrócenie sprawności fizycznej. 

 Podczas terapii za pomocą technik mobilizacji, neuromobilizacji lub manipulacji, pracy na tkankach miękkich (masaż poprzeczny)oraz tapowania przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów, co prowadzi do ustąpienia lub zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych. Oprócz technik terapii manualnej wprowadzany jest program treningowy, który w zależności od potrzeb ma na celu odżywienie i regeneracje usprawnianego stawu lub tkanek miękkich (trening kolagenowy), usprawnienie prioprocepcji  (czucie głębokie), czego celem w jest stabilizacja oraz torowanie właściwego wzorca ruchu w stawie, wzorca posturalnego (trening sensomotoryczny) lub odbudowanie siły i masy mięśniowej (trening siłowy).

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie