Our offer Strefa Relaksu

Terapia Surya

Pierwszą reakcją organizmu na długo trwający stres jest chroniczne napięcie mięśni oraz ból odczuwany najczęściej w okolicy potylicy, głowy oraz kręgosłupa. Reakcją obronną ciała na ból, jest zwiększenie napięcia mięśni, co powoduje jeszcze większy ból i dyskomfort. W ten sposób powstaje "zamknięte koło bólu". W dużych miastach, takich jak Warszawa, gdzie pęd życia zmusza nas do ciągłej aktywności powyższy schemat powstawania bólu jest bardzo powszechny.

Jeżeli stres i nadmierna aktywność trwa zbyt długo, oprócz powyższych objawów mogą pojawić się m.in. bezsenność, migrena, bóle głowy, depresja, jak również choroby, co coraz częściej obserwuję u pacjentów, o podłożu autoimmunologicznym. Takie objawy są wołaniem naszego ciała o odpoczynek psychiczny i fizyczny, są sygnałem, że potrzebujemy we właściwy sposób zadbać o swój komfort psychofizyczny. Niestety, będąc w centrum akcji i stresu często nie jesteśmy w stanie zwolnić, zdystansować się do tego co się dzieje, zdobyć się na chwilę autorefleksji, odpocząć...

Terapia Surya, składająca się z terapii czaszkowo – krzyżowej i masażu leczniczego kręgosłupa, powstała z myślą o osobach przemęczonych, zestresowanych, zapracowanych, potrzebujących odpoczynku i regeneracji na poziomie ciała i duszy. Seria zabiegów skutecznie uśmierzy bóle głowy oraz migreny wynikające z permanentnego napięcia w okolicy szyi, karku i barków. Z mojego doświadczenia wynika, że te dwa zabiegi wspaniale się uzupełniają i w tej postaci bardzo dobrze zaspakajają potrzeby osób doświadczających permanentnego stresu.

Terapia czaszkowo – krzyżowa, to terapia "duszy", wyrównuje pływ płynu mózgowo – rdzeniowego, tym samym równoważy i harmonizuje pracę całego organizmu, szczególnie dobroczynnie działając na system nerwowy, krwionośny i limfatyczny oraz system immunologiczny. Relaksuje, regeneruje i odpręża. Masaż leczniczy działa na układ powięzi, mięśni i stawów, przynosi szybką ulgę w bólu kręgosłupa, usuwając napięcie z mięśni karku i szyi wspomaga krążenie krwi w okolicy głowy oraz dotlenienie mózgu. Ponadto przyśpiesza przemianę materii i odżywia komórki całego organizmu. Zatem terapią czaszkowo - krzyżową działamy na subtelne obszary, pozwalając na odpoczynek i regeneracje umysłu, poprzez wprowadzenie go w stan pomiędzy snem a jawą, zaś masaż leczniczy kręgosłupa wspomaga nasze działanie usuwając ból i napięcie z ciała fizycznego.

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie