O nas Urszula Bednarz

Urszula Bednarz

"Naturą niemowląt jest błogostan. Naturą słońca jest świecić. Naturą gwiazd jest błyszczeć i mrugać. A naturą człowieka jest realizować swoje marzenia lekko i bez wysiłku. "

Deepak Chopra " Siedem duchowych praw sukcesów"

Pierwszy kurs masażu klasycznego oraz terapii naturalnych (tj. akupresura, masaż chiński, masaż tybetański, refleksoterapia stóp i innych)  zrobiłam w 1996 r. i od tamtej pory prowadzę działalność terapeutyczną.

Ukończyłam studia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, podczas których odbyłam praktyki w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (CKR) w Konstancinie, Przychodni Wojskowej CePeLek oraz Przychodni Rehabilitacji "Perpetuum Mobile". Pracowałam w placówce medycznej ZSPZLO Praga płd. w Warszawie, gdzie prowadziłam rehabilitację pacjentów po leczeniu onkologicznym.

Ukończyłam naukę na 3 - letnim kursie podyplomowym z Nieinwazyjnej Medycyny Ortopedycznej (International Academy of Orthopedic Medicine) (2011- 2013 r.), kurs terapii manualnej Ackermana (2015 r.), kurs kinesiotapingu (2015), kurs Analizy radiologicznej w ortopedii traumatologii i onkologii narządu ruchu (2015 r.) oraz kurs "Diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z wadami zgryzu i dysfunkcją narządu żucia w ujęciu holistycznym" ( 2017 r.).

Dzięki temu mogę Państwu zaoferować zabiegi terapeutyczne stanowiące pomoc w odzyskiwaniu sprawności ruchowej po urazach lub w przypadku chorób powstałych w wyniku przeciążeń kręgosłupa, mięśni i stawów. We wrześniu 2016 rozpoczęłam naukę na 4-letnich studiach w Akademii Osteopatii ( http://akademiaosteopatii.pl/) co jest wspaniałym rozszerzeniem i pogłębieniem moich umiejętności w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej, wisceralnej oraz rehabiitacji z perspektywy osteopatycznej. 

Moja praca dyplomowa dotyczyła prozdrowotnych aspektów jogi u kobiet w ciąży, stąd moje zainteresowanie opieką prenatalną obejmującą masaż prenatalny oraz ćwiczenia jogiczne dla kobiet w ciąży.

Od wielu lat interesuje mnie Ajurweda, w tym masaże ajurwedyjskie, których uczyłam się na kursach prowadzonych przez Liz Luedemann (2007 r.) oraz Izabelę Demozzi (2009 r.). W latach 2005-2007 uczestniczyłam w kursie Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Craniosacral Therapy), prowadzonym przez dr Andree Axt oraz dr Grażynę Walasek, składajacym się z sześciu stopni oraz dodatkowych kursów doszkalających. W chwili obecnej kontynuuję naukę TCK na czteroletnich studiach w Akademii Osteopatii w Warszawie. W swoich zabiegach stosuję również techniki "Life Impressions Bodywork" - autorskiej terapii Donalda VanHoftena (założyciel i kierownik Life Impressions Institute w Santa Fe, instruktor w The Ayurvedic Institute w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, uczeń m.in. dr. Vasanta Lada, autor książki "Ajurweda i świadomość ciała"). 

W swojej pracy staram się wykorzystywać zarówno wiedzę z zakresu fizjoterapii i nowoczesnych metod rehabilitacyjnych, jak również znajomość zasad osteopatii, Ajurwedy oraz jogi i inne metody, które oferują holistyczne spojrzenie na istotę ludzką.

Masaże, terapia, praca z drugim człowiekiem są moją pasją i dają mi dużo satysfakcji. Lubię poznawać ciało drugiego człowieka, wyczuwać w nim napięcia i stresy. Ich rozmieszczenie na mapie naszego ciała określa naszą indywidualność, sposób reagowania na świat zewnętrzny, jest historią naszego życia, którą nosimy zawsze ze sobą.

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Wilcza 18# 201 00-532 Warszawa

Pokaż na mapie