O nas Urszula Bednarz

Urszula Bednarz

Ula Bednarz

Od 18 – stu lat terapeutka czaszkowo - krzyżowa, od lat 15- stu fizjoterapeutka, osteopatka i od tyluż lat pracuje z pacjentami w prywatnym gabinecie fizjoterapii.  Dietoterapeutka (w trakcie zdobywania uprawnień). Bywa, że wiedźma. Wykazuje wysoki stopień uzależnienia od słuchania emocji i mowy ciała, swojego i innych ludzi. W pracy z pacjentem, oprócz wiedzy merytorycznej z zakresu fizjologii i biomechaniki,  wykorzystuje znajomość jogi, technik oddechowych oraz ćwiczeń Aleksandra Lowena usuwających blokady energetyczne oraz uwalniających emocje.  

Prywatnie, szczęśliwa matka wchodzącej w świat, ciekawej dorosłego życia, córki. W długoletnim, inspirującym związku. Właścicielka mądrej wielce suczki i dwóch, rozpieszczonych kotek. 

Gra na pianinie, kocha muzykę klasyczną, jazzową oraz muzykę świata. W podróży poznaje świat organoleptycznie, przez patrzenie, słuchanie, wąchanie, smakowanie. Pływa na supie tam, gdzie ją wiatr zaniesie. Lubi samotność i ciszę, choć niektórzy posądzają ją o nadwrażliwość i nadruchliwość.

Od lat czyta literaturę zawodową, psychologię głębi, alchemię, filozofię klasyczną oraz filozofię wschodu. Nie stroni od poezji, literatury rosyjskiej i międzywojennej, chociaż powieści kryminalne też nie są jej obce. Niezmiennie w drodze, w procesie nauki, poznawania świata, istoty ludzkiej i siebie samej.   

Wykształcenie:

1996 r - Kurs masażu klasycznego oraz terapii naturalnych (tj. akupresura, masaż chiński, masaż tybetański, refleksoterapia stóp i innych)  . i od tamtej pory prowadzę działalność terapeutyczną.

2005-2007 r. Kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Craniosacral Therapy), prowadzony przez dr Andree Axt oraz dr Grażynę Walasek, składający się z sześciu stopni oraz dodatkowych kursów doszkalających.

2005-2008 r. Studia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, na kierunku fizjoterapia,  podczas których odbyłam praktyki w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (CKR) w Konstancinie, Przychodni Wojskowej CePeLek oraz Przychodni Rehabilitacji "Perpetuum Mobile". Pracowałam w placówce medycznej ZSPZLO Praga płd. w Warszawie, gdzie prowadziłam rehabilitację pacjentów po leczeniu onkologicznym.

2011 – 2013 r. Kurs podyplomowy „ Nieinwazyjna Medycyna Ortopedyczna (International Academy of Orthopedic Medicine)

2016 – 2022 Studia w Akademii Ostaopatii

2015 r. Terapia manualna Ackermana,
            Kinesiotaping,
             Analizy radiologicznej w ortopedii traumatologii i onkologii narządu ruchu

2017r. "Diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z wadami zgryzu i dysfunkcją narządu żucia w ujęciu holistycznym"

 2023 r. "Fizjoterapia w uroginekologii w ujęciu holistycznym"  Moja praca dyplomowa dotyczyła prozdrowotnych aspektów jogi u kobiet w ciąży, stąd moje zainteresowanie fizjoterapią ginekologiczną i pracą z pacjentkami z problemami zdrowotnymi dotyczącymi narządów miednicy mniejszej.

2023 r. „Praktyczny kurs dna miednicy, nowoczesna pessaroterapia?” 

W swoich zabiegach stosuję również techniki "Life Impressions Bodywork" ( kursy w 2007 r. ) - autorskiej terapii Donalda VanHoftena (założyciel i kierownik Life Impressions Institute w Santa Fe, instruktor w The Ayurvedic Institute w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, uczeń m.in. dr. Vasanta Lada, autor książki "Ajurweda i świadomość ciała").

Czytaj także

Opinie

Dodaj opinię!

Umów się na wizytę

Napisz

Zadzwoń

Rejestruj on-line


Opinie o Surya - fizjoterapia naturalnie

Kontakt

Gabinet Surya
ul. Szałasowa, 2 05-410 Józefów

Pokaż na mapie